Serwer dedykowany to niezależny serwer przeznaczony jedynie do obsługi jednego użytkownika. Posiadają możliwość obsługi i utrzymywania wielu serwerów wirtualnych oraz pozwalają świadczyć samodzielne usługi hostingowe wysokiej jakości. Są przy tym bezpieczniejsze i mniej awaryjne niż serwery współdzielone. Dowiedz się więcej o tym co to jest serwer dedykowany.

Co to jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany to oddzielny komputer, który pełni rolę serwera jedynie dla jednego odbiorcy. Na takim serwerze klient może instalować oprogramowanie oraz dowolnie konfigurować domyślnie zainstalowany i skonfigurowany system operacyjny.

Takie serwery www mogą być postawione na naszym komputerze, ale także na komputerze firmy hostingowej. W takim przypadku pośrednik oferuje pełny monitoring, na przykład poprzez funkcję zdalnego pulpitu.

Ten typ serwera, z uwagi na większą niezawodność i stabilność, jest najczęściej wybierany przez większe firmy, lub firmy świadczące usługi związane z internetem.

co to jest serwer dedykowany

Dlaczego warto zainwestować w serwery dedykowane?

Serwery współdzielone, jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone dla wielu użytkowników. Nie zawsze jest do dobre rozwiązanie. Tak naprawdę nigdy nie wiemy z kim dzielimy miejsce, a może to niekiedy wpływać na stabilność i bezpieczeństwo naszej strony WWW.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy, warto zainwestować w serwer dedykowany, który jest gwarancją szybkiego działania, bezpieczeństwa danych i większej wydajności. Jest tak dlatego, że wszystkie jego parametry pozostają do dyspozycji tylko jednego użytkownika.

Nie jesteśmy też niczym ograniczeni. O funkcjonowaniu serwerów dedykowanych decyduje ich pojedynczy użytkownik. Można więc zainstalować dowolny system operacyjnego lub oprogramowanie. Ceny takich serwerów są wyższe niż w przypadku serwerów współdzielonych, co może dla niektórych być wadą. Pomyślmy jednak o korzyściach, wtedy cena schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo i stabilność.

By admin