Linux jest systemem operacyjnym, który szczególnie przypadnie do gustu administratorom serwerów dedykowanych. Głównym powodem jego wykorzystania a we wszelkiego rodzaju zastosowaniach sieciowych jest przewaga pod względem ceny i wydajności nad innymi systemami.

Dlaczego warto wybrać Linux

Zainstalowany Linux na szybkim komputerze daje przede wszystkim znacznie większe możliwości niż inne rozwiązania. Tutaj od razu trzeba podkreślić, że to system otwarty i całkowicie darmowy. Komputer z tym systemem może współpracować z komputerami wykorzystującymi mechanizmy sieciowe Windows. Dlatego Linux idealnie nada się jako serwer i host internetowy.

Linux może służyć jako idealne serwery www. Należy go jedynie odpowiednio skonfigurować, co wcale nie jest takie trudne i nawet jeżeli nie mieliśmy z tym wcześniej styczności, w internecie można znaleźć mnóstwo poradników na ten temat.

Linux

Wybór właściwej dystrybucji

Pierwsze od czego powinniśmy zacząć to wybór odpowiedniej destrukcji, którą będzie można zainstalować na serwerze dedykowanym. Ten wybór zależy głównie od przeznaczenia serwerów oraz naszych umiejętności.

Jeśli najbardziej liczy się elastyczność, warto zwrócić uwagę na rozwiązania oferowane przez dystrybucje CentOS i Debian. Abstrahując od serwerów do użytku codziennego najlepiej nadaje się Ubuntu.

Średnio zaawansowany użytkownik nie powinien mieć większych problemów z wyborem ulubionej dystrybucji systemu, ale na początku może sprawiać to trudność.

Zarówno serwery www, jak i tani i niezawodny hosting można zamówić w IDHosting.

By admin